Registrácia


Zabudnuté heslo / Lost Password

​​
Online:  -

Dievča týždňa
Klikni pre zvacsenie
Chlap týždňa
Klikni pre zvacsenie
nasetipy.com - filmová diskusia  nasetipy.com - politicke kecy


Ford Auto, Ford novinky


Viac o Tipli nájdeš TU

Fussball Wetten Schweiz

CleverTips.net

Jooble

Prosím, ak máte záujem tipovať vo Fortune, zaregistrujte sa cez nasledujúci textový odkaz.

Registrácia SK zákazníkov
Registrácia CZ zákazníkovsport radio live stream

Live Výsledky

Ak sa Vám NašeTipy páčia, zdieľajte 

Zdieľajte NašeTipy.com na Facebooku Zdieľajte NašeTipy.com na Twitteri Zdieľajte NašeTipy.com na Google+ Pošlite email s linkom na NašeTipy.com Zdieľaj NašeTipy.com na sieti LinkedIn

Analýzy

NBA 25.12. 2011

25.12.2011 / autor:  sokyno
analýza -> Šport: Basketbal | Zobrazení: 1738 x | Počet komentárov - | Pridané: 25.12.2011, 14:33

Nový ročník NBA klope na dvere a ja sa vám pokúsim priblížiť každý z 5tich zápasov.

Miami Heat vs Dallas Mavericks

V tomto zápase pôjde o veľa. Preto je aj veľmi tažšké tipovať víťaza. Dallas aj napriek zranenému Caronovi Butlerovi nakoniec vyhral celú NBA. A vo finále práve s Miami o to bude tento duel zaujímavejší ako každý iný z dnešnej ponuky NBA. Dallas túto sezónu určite bude pomýšlať na rovnaký cieľ aký mal v minulej sezóne ,, ísť čo najďalej,, . Na týme manažéri popracovali  a my môžeme len čakať , či výmeny a nové tváre stáli zato , alebo odchody určitých hráčov bol zlý ťah. Z týmu odišiel Butler , Berea , Chandler , Stevenson , Stojakovič , nedávno aj Fernandéz a Brewer. Do týmu však pribudli strelec Carter a skvelý krídelník z Lakers Odom . Tým vyzerá hrozivo , ale dôležitá bude hra , ktorú budú Mavs predvádzať. Miami mohlo všetkým neprajníkom ukázať , že zložiť veľkú trojku bolo dobrým krokom. Vyzeralo to tak až do finále , kde Miami pohorelo v doskokoch. Wade , James a Bosh boli veľmi sklamaný , ale o to sa viac pripravovali na tento ročník. Títo borci počas výluky na sebe tvrdo makali a mysím si , že dosť toho ešte nového od týchto hráčov uvidíme. Tým ostal skoro nezmenený. Do týmu pribudol Curry , ktorý ale stále naberá formu po dlhšej pauze. Najvačšia posila Heat je Bettier , ktorý ale v dnešnom zápase nenastúpi rovnako ako Curry , pretože sa musia ztotožniť s rotáciami. Prínosom je aj mladý rýchli talent Norris Cole , ktorý môže vytvoriť s veľkou trojkou výborný tým. Dnešný zápas bude pre obydva strany veľký , ale myslím si , že pre Miami asi dôležitejší. Miami je predsa len zohratejšie , ale možné v tomto zápase je všetko. No další dôležitý faktor je to , že hráči Miami sa budú dnes prizerať ako hráči Dallasu si budú preberať prstene pre víťazov NBA. James po titule veľmi túži , už 2 krát vo finále neuspel , ale ku každému veľkému zápasu pristúpil ako King James ako ho v NBA prezývajú. Zatiaľ v takýchto prestížnych zápasoch ostal ako víťaz a myslím si , že dnes do tohto zápasu vloží asi najviac , takže stávka na over jeho bodov je reálna. V tomto zápase , v ktorom môžeme vidieť veľa nervóznych situácií , faulov a nepresností môže kľudne padnúť under .

Tip : under 188,5 , Miami , James over na body

Dôvera : 6/10 , 7/10 , 7/10

LA Lakers vs Chicago Bulls

V tomto zápase je veľa výhod , ktoré sa mi dávajú šancu na pekný tip. LA sa pokúsilo získať cez prestupové obdobie Paula , no však z takmer istej výmeny bol nakoniec , len mínus. LA totiž do výmeny vtiahli Odoma a Bynuma a Odom ako už vyspelý hráč sa Lakers otočil chrbtom. Požiadal o výmenu a z Lakers sa stal o dosť slabší tým . Lakers viac stratili ako získali a doplnenie kádra bolo mizivé. V dnešnom zápase navyše nebude všetko okej. Cobe Bryant má stále problémy s poškodeným vazom , ktorý utrpel v prípravnom zápase proti Clippers. Navyše Lakes dnes bude chýbať aj Bynum , ktorý dnes ma dištanc spôsobený ešte z playoff. Na druhej strane stojí kompletné Chicago , ktoré pre túto sezónu posilnilo o Hamiltona , ktorý prišiel z Detroitu. Pre Chicago tu vzniká viac výhod , ktoré by mal taký tým ako Bulls jasne využiť. Je to totiž jasná prevaha a hlavne ofenzívna na strane Bulls , ktorý majú MVP Rosa. Ten si podľa mna s vetránom Fisherom bude dnes hrať , navyše pod košom je veľká nezaceliteľná diera (Bynum dištanc) , ktorú bude Rose jasne využívať. Ďalej Cobeho zranenie a nedokonalá lavička to všetko hraje do karát Bulls, hoci Cobe dnes nastúpi. Bulls je veľký tým a nevyužitie takejto výhody by bola hamba aj keď v Lakers nie je ľahké vyhrať . Dnes sa to Bulls podľa mna podarí.

Tip : Bulls , Bulls -4

Dôvera : 9/10 , 8/10

 

New York Knicks vs Boston Celtics

Dalším zaujímavým duelom je zápas v New Yroku , kde domáci Knicks nastúpia proti Celtics. Tento zápas je tiež na tipovanie výhodný aspoň za menší vklad. New York oproti minulej sezóne je ďaleko silnejší . Poslinil pod košom , kde prišiel cerství víťaz NBA Chandler. Na rozohrávku prišiel veterán Baron Davis a hoci už nie je najmladší New York vždy miloval a vždy tu chcel hrať , rovnako ako Chandler. Risuje sa tu tak veľká týmová sila Knicks . Hviezdy Anthony , Stoudemaire sú veľkými hráčmi a takýto hráči , aký do Knicks prišli môžu zceliť skvelú partiu. Boston žiadnu veľkú zmenu neurobil , skôr posilnil pod kôš o skvelého Bassa. Tým je to točený okolo veteránskeho tria Garnett , Pierce a Allen. Skvelú energiu tomuto triu dodáva rozohrávač Rajon Rondo. Tým je to veľmi silný a dnes bude mať viacero výhod. Knick totiž nenastúpia s Beronom Davisom (hlavný rozohrávač) , pretože bol podpísaný len nedávno. Tu vzniká veľká prevaha Celtics na rozohrávke. Rondo má oproti Duglasovi aj fyzickú aj skillovú prevahu . Ďalšia nevýhoda Knicks je užšia lavička , kôli najvyšším kontraktom Anthonyho a Stoudemairea si nemôže Knicks dovoliť viac hráčov. K tomu nepridáva nová kolektívna zmluva , ktorá dáva ešte prísnejšie tresty za presiahnutie platového stropu. Tipom by som si bol istý ak by nebol otázny štart Pierca na Bostonskej strane. Ten ma problémy s chrbtom a jeho štart je otázny. Stále je tu , ale určitá výhoda na strane Celticks a so stúpajúcim kurzom sa oplatí tento tip skúsiť.

Tip : Boston , Boston +5

Dôvera : 7/10 , 8/10

 

Oklahoma Thunder vs Orlando Magic

Tento zápas asi každý favorizuje Oklahomu , ktorá prešla minulý rok až do finále konferencie , kde ju vyradil Dallas. Tým a jadro týmu ostal takmer nezmenený , kde sa OKC bude opierať o hviezdnych mladíkov Durnat , Westbrook, Harden . Pod košom budú panovať skvelý obranári Perkins a Ibaka. Tým je to na pohľad skvelý a ťažko sa hľadá nejaká slabina.Výborne strelecké trio doplnené o skvelých podkošových obrancov. Ťažšký oriešok asi pre každý tým . Orlando sa vrátilo k pôvodnému týmu , keď z týmu odišiel Arenas a Carter. Tým bude , ale stále prenasledovať hrozba výmeny Howarda , ktorý je na rok voľným agentom. Prísť o neho , alebo o možnosť výmeny by bola škoda a tak napetá atmosféra sa týmom bude niesť celý ročník. Hoci ja si myslím , že zmena týmu prospela a starý Magic s Turkogluom , Nelsonom , Richardsnom a Howardom sú lepší ako v minulom ročníku. OKC má dnes navrch po každej stránke a je to len na Magic ako sa s tým hráči vysporiadajú. Dnes , ale na OKC mať nebudú a odnesú si vyššiu porážku. Po hernej , dravej , schopnosti ísť vysoko a po dalších stránkach sú OKC jasne v predu . Orladno môže spasiť iba nadpriemerný výkon , pretože lavička základnú 5ku určite nepodrží , kdež to na opačnej strane je bohatá.

Tip : OKC , OKC -8

Dôvera : 9/10 , 7/10

 

Goldan state Warriors vs LA Clippers

Tento zápas je ťažké tipovať , hoci každý favorizuje Clippers. Tí dnes majú k dispozícií mne najzaujímavejší tým. Bude to nádhera tento tým sledovať.LA získalo Paula , výmenou za drafty , pár mladých talentov , Kamena a skvelého strelca Gordona. Ten už , ale veľmi chýbať tomuto týmu nebude , keď Clipps doplnili zostavu o skvelého krídelníka Butlera a takisto rozohrávača Billupsa. Ten , ale nastupuje v tomto týme ako strelecké krídlo a tak tu vzniká úžastný tým. Pod košom skvelého Griffina netreba predstavovať a popri ňom stojí asi najvaščí tohto sezóny hráčsky rast Jordan. Toto LA pôsobí až hrozivo a s Paulom na rozhohrávke jasne proti Lakers ukázalo nevyužitý potenciál na strane Paula. Ten prihrával v prípravákoch ako ,,Boh,, a bude veľmi ťažšké čeliť takémuto týmu. Goldan state nijako nezmenilo káder , skor posilnilo o skvelého strelca Thompsona. Ten je , ale mladý a zatiaľ mu treba čas. Goldan state hralo v minulej sezóne takmer bez obrany a dôležitým faktorom bola ofenzíva. Tam sú Warriors doma . Tým , ale dostal pod taktovku nový tréner , ktorý má naučiť tým brániť. Proti Clippers to bude prechádzka ohňom a neviem , či dnes Warriors neostanú radšej pri ofenzívnej stránke hry. Pod kôš sa veľmi tlačiť malý , ale skvelý strelci Curry a Ellis nemôžu. Warriors bude určite v sezóne pomýšlať na playoff . Handicup je dnes celkom priateľný , dá sa nájsť aj +6,5 b v prospech Warriors , ale myslím si , že dnes sa to neoplatí skúšať. Dnes nie , iný zápas povedzme , ale dnes určite nie. Najlepší hráči Warriors majú totiž problémy. Curry si v prípravnom zápase proti Sacramentu podvrtol členok a jeho štart je otázny a Montu Ellisa trápi nepríjemná situácia. Zažalovala ho totiž jedna bývalá pracovníčka Warriors , ktorá ho udala za sexuálne harašenie. Teda má nejaký dôkaz , že Monta jej písal perverzné listy a dokonca pridal aj fotku genitálií. Aj mne je to smiešne , ale to sa deje a ku chuti na basketbal vám to veľa nepridá , navyše ak ma Monta ženu a syna a je duchovne veľmi založený ako to o sebe tvrdí .

Tip: LA Clippers , LA Clippers -5,5

Dôvera : 8/10 , 6,5/10


smajl26 Ďalšie analýzy nájdete aj na stránke nášho partnera - TIPSPORT.SK - klik sem smajl26


Sumár
Tip
viac tipov
Kurz
viac tipov
Výsledok
viac OK
tip OKAk sa Vám analýza páčila, prosím zdieľajte  Zdieľajte analýzu na Facebooku Zdieľajte na Twitteri Zdieľajte analýzu na Google+ Pošlite email s linkom na túto analýzu Zdieľaj analýzu na sieti LinkedInDiskusia k analýzeicon arrow Ak chcete diskutovať - prihláste sa.

smajl1 smajl2 smajl3 smajl4 smajl7 smajl8 smajl9 smajl10 smajl11 smajl12 smajl13 smajl14 smajl18 smajl16 smajl20 smajl21 smajl22 smajl25 smajl26 smajl27 smajl28 smajl24 smajl29 smajl30 smajl6 smajl15 smajl31 smajl32 smajl33