Registrácia


Zabudnuté heslo / Lost Password

​​ 
Dievča týždňa
Klikni pre zvacsenie
Chlap týždňa
Klikni pre zvacsenie
nasetipy.com - filmová diskusia  nasetipy.com - politicke kecy


Ford Auto, Ford novinky


Viac o Tipli nájdeš TU

Fussball Wetten Schweiz

CleverTips.net

Jooble

Prosím, ak máte záujem tipovať vo Fortune, zaregistrujte sa cez nasledujúci textový odkaz.

Registrácia SK zákazníkov
Registrácia CZ zákazníkovsport radio live stream

Live Výsledky

Ak sa Vám NašeTipy páčia, zdieľajte 

Zdieľajte NašeTipy.com na Facebooku Zdieľajte NašeTipy.com na Twitteri Zdieľajte NašeTipy.com na Google+ Pošlite email s linkom na NašeTipy.com Zdieľaj NašeTipy.com na sieti LinkedIn

Tímový závod HS 134

Majstrovstvá Sveta vo Falune / 28.02.2015 / autor: Momodou
preview -> Šport: Zimné športy | Zobrazení: 1806x | Počet komentárov - | Pridané: 28.02.2015, 09:43 | Zobraz všetky previews od nicku Momodou  »

Dneska MS vo Falune Skoky na lyžiach, posledný závod a to závod tímov na HS 134. Začína sa o 17:00. Na malom mostíku vyskákal zlato Rune Velta z Nórska, druhý bol Severin Freund z Nemecka. Bolo to veľké prekvapenie, ale malý mostík robil mnoho skokanov problémy. Súťaž zmiešaných tímov (2 ženy, 2 muži) už bola jasne v réžii Nemcov, doskákali v pohode po zlato. Najsledovanejší závod, a to individuál na HS 134, ovládol momentálne bezkonkurenčný Severin Freund, keď vyhral s náskokom vyše 22 bodov pred druhým Schlierenzauerom. Tuto jeho víťazný skok a zároveň rekord mostíka https://www.youtube.com/watch?v=qSKL3eoCmfY 
No a dnes druhý najsledovanejší závod, tímy na HS 134. Najnižší kurz je na výhru Nemcov čo je pochopiteľné, vzhľadom na formu Freunda a vyrovnanosť ostatných 3 kolegov. Kurz 2.00 je však menší než som čakal. Do tímu Nemecka sa dostali aj Freitag, Einsenbichler a Neumayer. Freitag a Einsenbichler skákali kvalitne v individuále a dnes by to mali zopakovať, motivácia je obrovská. Posledným do partie je Neumayer, to je 34 ročný veterán, ktorému by mohol robiť Falun problém pre jeho techniku skokov. Individuál neskákal, šancu dostáva až teraz. V tímových závodoch však nikdy nesklamal. Nemci majú napr. zlato aj zo Soči. 

Najväčším súperom Nemcov by mali byť Nóri, hlavne vďaka šokujúcemu majstrovi sveta Veltovi a navrátilcovi po zranení Bardalovi. Ten siahal po medaile na 134ke, nakoniec skončil tuším 5. čo je na dlhý výpadok dobrý výsledok. K nim sa pripoja Fannemel a Jacobsen, ktorý zaskákal v tréningu najďalej zo všetkých. Kurz na výhru 2.20. Tu to vidím na veľmi vyrovnaný boj a rozhodovať o všetkom by mal výkon Neumayera z Nemecka. 
Obhajovať zlato budú Rakúšania, dlhé roky jasne vládli celému športu, ale teraz nastal trochu ústup z vrchných priečok. Resp. sa to vyrovnalo a už nevyhrávajú každý závod. Jeden z najlepších skokanov, Gregor Schlierenzauer, totiž zaznamenal výrazný pokles formy a posledné 3 roky sa potáca síce medzi najlepšími, ale prestal vyhrávať. V individuále však šokujúco skončil 2. (!) hneď za Freundom čo nikto nečakal. Takže spolu s Kraftom (víťaz tohtoročného Turné 4 mostíkov) by mali držať Rakúsko v hre o zlato. Trochu horšie je na tom Hayboeck, ktorý bojoval na turné s Kraftom o titul, teraz je trochu z formy a trápi sa vo vzduchu. Štvrtým do partie je Poppinger, ktorý sa do individuálu ani nekvalifikoval. A práve on by mal byť tým slabým článkom, ktorý rozhodne o tom, že Rakúšania neobhája zlato. Kurz na ich výhru je 7.60. 

Z ostatným tímov by mali zabojovať o medailu Japonci, tí sú veľmi vyrovnaní. Kurz na to že skončia do 3. miesta je 2.50. Poliaci nemajú 4 top skokanov a Slovinci stratili formu. 
Ja to vidím nasledovne: medaily si rozdelia Nemecko, Nórsko a Rakúsko podľa predpokladov. Na zlato vidím o nejaké drobné percento Nemcov.
Ak sa Vám preview páčilo, prosím zdieľajte  Zdieľajte preview na Facebooku Zdieľajte preview na Twitteri Zdieľajte preview na Google+ Pošlite email s linkom na toto preview Zdieľaj preview na sieti LinkedInDiskusia k previewicon arrow Ak chcete diskutovať - prihláste sa.

smajl1 smajl2 smajl3 smajl4 smajl7 smajl8 smajl9 smajl10 smajl11 smajl12 smajl13 smajl14 smajl18 smajl16 smajl20 smajl21 smajl22 smajl25 smajl26 smajl27 smajl28 smajl24 smajl29 smajl30 smajl6 smajl15 smajl31 smajl32 smajl33