Manchester Utd - Huddersfield

S Huddersfieldom to ide z kopca a rýchlosť sa zvyšuje … V poslednom zápase prehrali rozdielom triedy doma s Liverpoolom. Kvalita na strane hostí bola očividná, ale keby Laurent Depoitre za stavu 0:0 premenil svoju naozaj veľkú šancu – zápas sa mohol vyvíjať inak. Rovnako za stavu 0:2 bol zákrok Robertsona na domáceho striedajúceho Collina Quanera naozaj hodný na penaltu. Rozhodca mal na to iný názor a o pár minút odpískal penaltu pre hostí, ktorou Salah už definitívne pochoval šance domácich na čo i len bod.
Vyjadrenie Davida Wagnera bezprostredne po zápase:
Hostia pod vedením Mourinha mali úžasný vstup do roku 2018, keď z 5 odohraných zápasov mali na konte 5 výhier a neinkasovali ani gól. Potom prišiel zápas vo Wembley, ktorý nezvládli. Hrali naozaj zle. Samozrejme inkasovaný gól v 11.sekunde ich mohol psychicky položiť, ale tak veľké mužstvo ako United by to malo zvládnuť – ale nezvládlo. Tottenham bol vo všetkých herných činnostiach o krok vpredu a nebyť toho, že Kane nemal strelecký deň, tak by výsledok bol pre nich ešte horší. Ak by to skončilo 5:0 pre domácich – nikto by sa nečudoval.
Huddersfireld naposledy v PL vyhrali 16.12.2017 vo Watforde rozdielom triedy 4:1. Jediným svetlým zábleskom bolo pohárové víťazstvo v Boltone 6.1.2018. V 1/16 finále FA Cupe v sobotu doma len remizovali s podpriemerným klubom s Championship – Birminghamom, keď doplatili na nevyužitie naozaj dobrých gólových šanci a zápas sa bude opakovať v Birminghame 4 dni po zápase na Old Trafforde.
Ak sa pozrieme na aktuálnu tabuľku:
Tak vidíme, že Huddersfieldu už chýba len krôčik od toho aby sa dostal do zostupového pásma. Čo sa týka formy, tak z posledných 15 zápasov len 3x vyhral a 9x prehral. United je na tom presne opačne, vyhral 9x a prehral len 3x a to s mega klubmi Chelsea, City a Tottenhamom. Ak domáci nechcú vypadnú, tak už konečne musia začať zbierať body a na Old Trafforde bude na to ďalšia príležitosť. Môžu vychádzať z domáceho zápasu, kde ich 21.októbra 2017 senzačne porazili 2:1 po góloch v 28′ – Mooy a v 33′ – Depoitre. V 78′ korigoval Rashford ale na vyrovnanie už hostia nemali dostatok síl a času, aj keď v nadstavenom čase ešte mali jednu sľubnú šancu.
Domáci Diabli sú na 2.mieste, na City strácajú 15 bodov – o titule je rozhodnuté, ale o TOP 4 bude ešte veľký boj, nakoľko Liverpool a Chelsea majú len o 3 body menej ako United a rovnako Tottenham bude ten, kto zamieša karty – je na 5.mieste a stráca len 2 body.
United v priemere dal 1,96 gólu na zápas a inkasoval len 0,72 gólu. Naproti tomu hostia z Huddersfieldu dali len 0,76 gólu na zápas a inkasovali 1,76.
Všetky oči budú na domácom Alexovi Sanchézovi, ktorý po prestupe z Arsenalu zažije domáci debut. Domáci do neho vkladajú veľké nádeje. V minulej sezóne za Gunners dal 24 gólov v 37 zápasoch. Veľmi zaujímavá je aj štatistika tohto hráča. Od začiatku minulej sezóny sa Alexis podieľal na 8 góloch Arsenalu proti nováčikom v najvyššej súťaži (7 gólov + 1 asistencia).
Manchester United nové tváre:
Alexis Sanchez – prišiel z Arsenalu, ako hlavná posila v januárovom prestupovom období. Opačným smerom putoval Henrikh Mkhitaryan.
Švajčiarsky obranca Victor Lindelöf prišiel z Benfiky.
Traja hráči z akadémie si to namierili do iných klubov – Adnan Januzaj (Real Sociedad), Josh Harrop (Preston North End) and Guillermo Varela (Peňarol).
Huddersfield nové tváre:
Alex Pritchard (ofenzívny záložník) – bývalý mládežnícky reprezentant Anglicka do 21 rokov, prišiel z Tottenhamu za 14 miliónov libier. V posledných 2 zápasov do bojov nezasiahol, ale predpokladá sa, že na Old Trafforde bude v základe.
Terence Kongolo (stred obrany) – je na hosťovaní z Monaka.
Zaujimavosti:
- Domáci manažér by mal spraviť niekoľko zmien v zostave po kritike hry jeho Diablov vo Wembley.
- Pogbu a Nemanja Matica v zápase s Tottenhamom vôbec nebolo vidieť, ale pravdepodobne znova nastúpia.
- Marouane Fellaini si v poslednom zápase poranil koleno; bude dlhšie mimo zostavu.
- Huddersfield neskóroval v 9 z ich 11 posledných zápasov na súperových ihriskách v Premier League.
- United neprehral v 28 z ich 29 posledných domácich zápasov v Premier League.
- Huddersfield v Premier League prehral posledné 4 zápasy a dostal v každom z nich aspoň 2 góly.
- Huddersfield pred októbrovým zápasom (2:1) naposledy s United vyhral v roku 1952.
- Manchester United hral doma s Huddersfieldom naposledy v roku 1972 (2:0).
- Tieto dve mužstvá sa spolu stretli spolu 46x vo všetkých súťažiach. United zaznamenal 20 a Huddersfield 11 víťazstiev.
- United dostali najmenej gólov v tejto sezóne. Spolu so City ich inkasovali len 18. Na druhej strane Huddersfield – inkasovali až 44x, rovnako ako Watford a viac gólov dostalo len Stoke – 50.
- United máju 14 zápasov bez inkasovaného gólu v tejto sezóne.
- Huddersfield sa môže stať prvým nováčikom, ktorý pokoril United v oboch zápasoch v sezóne od sezóny 1986/87 kedy sa to podarilo Wimbledonu.
- United neprehral 2x po sebe v Premier League od mája 2017, kedy tiež prehral s Tottenhamom. Predtým podľahli Arsenalu.
Pohľad na zranenia:
Predpokladaná zostava pre tento zápas je nasledovná:
Zhrnutie:
United sa budú chcieť vrátiť na svoju víťaznú vlnu. Naposledy doma komfortne zdolali Stoke 3:0 a niečo podobné sa dá očakávať aj v tomto zápase. fanúšikovia domácich si iný výsledok ako víťazstvo nepripúšťajú. Na druhej strane, Huddersfield po 7 zápasoch bez výhry bude musieť niečo vymyslieť, nakoľko ďalšia prehra ho s veľkou pravdepodobnosťou zosunie do pásma zostupu. Veľkým problémom pre nich je premieňanie šancí. Naposledy kedy im to padalo bolo 16.12.2017, keď vo Watforde dali 4 góly a jasne dominovali v zápase. Najvyšší čas aby streleckú smolu prelomili. Veď jedine oni okrem TOP klubov v tejto sezóne dokázali United poraziť a tento zápas ukázal, že naozaj lopta je guľatá a každý dokáže poraziť každého. Stačí sa pozrieť napr. na dva výsledky v poslednom kole – Chelsea 0-3 Bournemouth, Swansea 3-1 Arsenal.
Papierový favorit je jasný. Výsledok 2:0 by bol primeraný, ale futbal sa nehrá na papieri, ale na tráve a fanúšikovia Terriers veria, že zázrak sa môže zopakovať.
Priamy prenos môžete sledovať na DIGI Sport 1 v sobotu 3. februára od 16:00.
Viac informácii o klube Huddersfield Town: http://www.huddersfield.sk/

Meno | Dátum | Reakcia na preview |
---|---|---|
slaven | 03.02.2018, 20:20 | 2:0 vysledok odhad, presne OK ![]() z pohladu Huddersfieldu slabota, zapas mohol skoncit aj 6:0 |
slaven | 02.02.2018, 15:32 | https://www.facebook.com/nasetipycom/posts/2052257698391347
https://twitter.com/nasetipy/status/959433944918831106 |