Registrácia


Zabudnuté heslo / Lost Password

​​
Online: Ciernokoseliar
Dievča týždňa
Klikni pre zvacsenie
Chlap týždňa
Klikni pre zvacsenie
nasetipy.com - filmová diskusia   nasetipy.com - politicke kecy
MS 2026 vo futbale súťaž


Revolut detailné informácie
Ford Auto, Ford novinky


SportLiga.sk - Športové amatérske ligy pre celé Slovensko!

Viac o Tipli nájdeš TU

tipli - ziskaj zlavu pri nakupovani

tipli - ziskaj zlavu pri nakupovani

Skrill - Internetová peňaženka

Zažite skutočné výhry a výnimočné okamihy – alebo si vytvorte ten svoj – na jackpotovej stránke.

Prosím, ak máte záujem tipovať vo Fortune, zaregistrujte sa cez nasledujúci textový odkaz.

Registrácia SK zákazníkov
Registrácia CZ zákazníkov

Live Výsledky

filmyaserialy.com

mojezvieratko.sk

Ak sa Vám NašeTipy páčia, zdieľajte 

POLITICKÁ DISKUSIA


Aktualizuj POLITIKA diskusiu NaseTipy.com na sieti X KLASICKÁ DISKUSIA
<< < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 > >>

domasa 08.06.2026, 12:55 | #22566
V Poľsku museli cez víkend obmedziť výrobu elektriny zo solárnych panelov pre prebytok energie v sieti. V niektorých hodinách museli byť odstavené solárne elektrárne s výkonom vyše dva gigawatty (GW) a ceny elektriny klesli pod nulu.

Poľský prevádzkovateľ prenosovej sústavy pristúpil k redukciám najmä počas slnečných víkendových dní, keď je spotreba elektriny nižšia.

Dôvodom opatrení bol nadbytok elektriny z obnoviteľných zdrojov oproti aktuálnemu dopytu. Prevádzkovateľ pred obmedzením výroby využíva znižovanie výkonu konvenčných elektrární aj export elektriny do zahraničia, aby zachoval stabilitu sústavy.
Prebytok výroby sa prejavil aj na trhu s elektrinou. Počas víkendu ceny na krátkodobom trhu v niektorých intervaloch klesli pod nulu. Najnižšia hodnota dosiahla 6. júna približne mínus 100 zlotých (23,6 eura) za megawatthodinu.

Podľa údajov think-tanku Forum Energii bolo od začiatku roka v dôsledku nútených obmedzení výroby nevyužitých približne 0,9 terawatthodiny elektriny z obnoviteľných zdrojov. Za celý rok 2025 tento objem predstavoval takmer 1,4 terawatthodiny. (tasr)
Markuss 08.06.2026, 12:35 | #22565
Titulok hovorí, ze zostrelili ruský dron. V texte nic.
klasika pre hlupákov - fanúsikov spod Stropkova

https://hnonline.sk/svet/96285311-v-lotyssku-vyhlasili-poplach-lietadla-nato-zostrelili-rusky-dron
  domasa 08.06.2026, 15:38 | #43400
  Do vzdušného priestoru Lotyšska dopoludnia prenikol najmenej jeden dron z Ruska, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu armády.
Tá krátko nato oznámila, že cudzí dron zostrelili spojenecké lietadlá NATO a prípadná letecká hrozba pominula.

Lotyšské úrady po incidente nehlásili žiadne škody na majetku ani ujmu na zdraví obyvateľov. Rusko sa k incidentu nevyjadrilo.

Lotyšská ministerka zahraničných vecí Baiba Bražeová poďakovala francúzskym spojencom v NATO za zostrelenie dronu.

Lotyšská armáda krátko predtým vyhlásila letecký poplach vo východných regiónoch pobaltskej krajiny pozdĺž hraníc s Ruskom a vyzvala obyvateľov, aby nevychádzali von.

Po zostrelení dronu poplach odvolala, počas dopoludnia však vydala ešte jedno podobné varovanie. Armáda neuviedla, či zneškodnené lietadlo bolo ruské alebo ukrajinské.

Oznámila iba, že nad územie Lotyšska preniklo v dôsledku „elektromagnetického boja“ zo strany Ruska.

Ide o ďalší zo série bezpilotných lietadiel, ktoré v posledných dňoch a týždňoch vyvolali obavy v pobaltských krajinách či vo Fínsku, pričom v niektorých prípadoch pripisujú zodpovednosť za ich prelety Ukrajine, ktorá sa už piaty rok bráni ruskej agresii.

Nebolo bezprostredne jasné, či dnes zostrelené lietadlo bolo ruské alebo ukrajinské.

V predchádzajúcich týždňoch došlo k viacerým podobným incidentom, pri ktorých sa ukrajinské drony smerujúce na ciele v severozápadnom Rusku odchýlili od trasy a narušili vzdušný priestor Fínska alebo niektorej z troch pobaltských krajín, ktoré sú členmi NATO a zároveň susedia s Ruskom.

Ukrajina v poslednom období zintenzívnila diaľkové dronové útoky na Rusko vrátane oblastí pri Baltskom mori a tamojších ropných terminálov.
Lajos 08.06.2026, 12:33 | #22564
Nová životopisná dráma z dielne NETFLIXU!
Link FB príspevok
Lajos 08.06.2026, 12:14 | #22563
Pamätáte si to aj vy?
Kúsok reality.
Link FB príspevok
  Lajos 08.06.2026, 12:14 | #43393
  Pamätáte sa na rozprávku o nežnej revolúcií? Nie? Tak si ju pripomenieme.
Žiadna porážka komunizmu sa nekonala, ale išlo o pretransformovanie na komunistický kapitalizmus a kapitalistický komunizmus
Výpoveď bývalého politického väzňa - (Ludvíka Zifčáka, ktorý sa v 89. "preslávil" úlohou mŕtveho študenta Šmída). - 17. november bol najväčším obchodom komunistov. Nežná revolúcia bola len falošný mýtus.
Ludvík Zifčák zverejnil dokumenty ŠtB, ktorej slúžil. "Bol to prevrat pod taktovkou tajnej polície," .
Bolo a je nutné jasne povedať, že bez ŠtB by sa v tomto štáte nič
nezmenilo, vypovedá jeden z jeho aktívnych a priamych aktérov Ludvík Zifčák. Ten ako vtedajší poručík Štátnej bezpečnosti dostal počas zamatovej revolúcie, ktorá odštartovala politické i ekonomické zmeny v Československu, zaujímavú úlohu. Vo večerných hodinách 17. novembra 1989 po brutálnom potlačení demonštrácie v Prahe na Národnej triede zahral úlohu mŕtveho
študenta.
Zifčák ako príšlušník ŠtB na demonštráciách.
Po uplynutí rokov akoby ľudia zabudli a udalosti 17. novembra dostali oficiálnu, učebnicovú verziu. Naplnilo sa po rokoch teda toľko omieľané heslo historickej revolúcie o pravde a láske? K prevratom prišlo vo všetkých komunistických štátoch Európy
synchronizovane v priebehu siedmich mesiacov.
Z hľadiska sociologického a psychologického je vylúčené, aby tieto prevraty boli uskutočnené spontánne neorganizovaným obyvateľstvom proti temer neobmedzenej moci komunistických vlád týchto krajín
zabezpečovaných vojensky a bezpečnostne druhou najväčšou veľmocou na svete – Sovietskym zväzom (M. Dolejší).
„Žiadna porážka komunizmu sa nekonala, ale išlo o pretransformovanie na komunistický kapitalizmus a kapitalistický komunizmus. Tak ako KSČ a ŠtB potrebovali robotníkov ako komparz, taký istý komparz robotníkov potrebovali aj chartistická nomenklatúra či tí, ktorí robili tento prevrat.
  slaven 08.06.2026, 13:29 | #43396
  Ľudia si naozaj naivne mysleli a veľa z nich aj myslí, že to bola proste spontánna akcia študentov. Všetko to bolo inak, plánovane.
domasa 08.06.2026, 12:13 | #22562
Trocha hororu,krásny pondelok
Link FB príspevok
  slaven 08.06.2026, 13:29 | #43397
  Kto je na tej fotke?
  domasa 08.06.2026, 15:47 | #43401
  Judita Laššáková
Lajos 08.06.2026, 12:13 | #22561
Bývalý šéf ruskej rozviedky ponúkol pohľad, ktorý mal zaznieť už dávno
https://www.progresivne.com/2026/06/08/byvaly-sef-ruskej-rozviedky-ponukol-pohlad-ktory-mal-zazniet-...
domasa 08.06.2026, 09:03 | #22560
V Užhorode je nastavené zrkadlo pre Slovensko

Link FB príspevok
  slaven 08.06.2026, 10:25 | #43384
  Už nech sa spraví poriadok s Banderovcami a môžeme začať spolupracovať.
Som zvedavý, kedy sa začne stavať diaľnica Bidovce - Užhorod.
Dargov povrchovo a potom, je to rovina, malo by to ísť rýchlo. Len najskôr nech sa dokončí napojenie na Poľsko a potom by to EÚ mohla zaplatiť ten úsek na východ.
  domasa 08.06.2026, 10:55 | #43386
  R4 nepostavíme ani do roku 2040.Keby ju stavali poliaci,možno by bola hotová.My sa motáme ešte len pri Kapušanoch,poliaci sú už v Barwinku.
Buď rád,že sa vezieš od roku 2010 po diaľnici z BA do Košíc.
  slaven 08.06.2026, 11:35 | #43389
  Poliaci hlavne nemajú problém s tým, že keď sa zmení vláda, zastaví sa výstavba. Presne to sa u nás deje. Višňové je toho pekným príkladom.

Aj taký minister Fígeľ by o tom vedel hovoriť – stavanie sa za jeho pôsobenia prakticky zastavilo. Pozri sa napríklad na D3 v úseku pri Čadci a ďalej na severe, ako dlho sa čakalo na schválenia.

Teraz Taraba a Raž zmenili niektoré zákony či vyhlášky (presne neviem ktoré), a začalo sa konečne reálne makať. To ocenil aj môj kolega z tohto regiónu, ktorý nevolí koalíciu, ale vidí, že sa konečne stavia v praxi, nie len na papieri.

Ale vieš, čo je hlavný problém? Taraba o tom mal pekné video (alebo videá) – ide o byrokraciu a inštitút hodnoty za peniaze, ktorý všetko extrémne brzdí. Posudzuje sa každá stavba a dlho sa čaká na vyjadrenia.

Keď sa ten inštitút konečne vyjadrí, často nastupujú ochranári a opäť sa čaká. Výsledok je, že sa reálne nestavia. Toto je u nás problém – nie samotná výstavba diaľnic. Tak to vidím ja, ty to možno vidíš inak.

V Poľsku sa jednoducho stavia, idú ako píly – bez dlhého čakania na posudky ako u nás. Kontroly sa tam robia skôr náhodne.
  domasa 08.06.2026, 11:50 | #43391
  Ty na toho fašistu nedáš dopustiť,je to tvoja modla
Porovnaj ekonomiku Poľska s nami,už ich nikdy nedobehneme.Platy,dlhy,stavby...všetko

Len porovnaj turistický ruch v Poľsku a u nás.Pravdu povediac nechcem taký lunapark,ako je v Zakopanom.
Vyber sa raz pozrieť Solinky v Bieszczadach,kúsok od Medzilaboriec a porovnaj naše Nízke Beskydy.
  slaven 08.06.2026, 12:07 | #43392
  Ja píšem o práci a výsledkoch, nie o modlách.
V tom sme rozdielni.

S Poľskom sa porovnávať nejdem. Len píšem o rozdieloch, príkladoch toho, prečo to tam ide a u nás nie. Napísal som to dosť jasne.

Turistický ruh spomínať netreba. My to robiť nevieme (Slováci) a je jedno, kto je premiér, nevedeli sme to robiť ani za minulých vlád. Len si vezmi také Košice. Druhé najväčšie mesto a žiaden Aquapark, veď je to choré. Je to všetko o ľuďoch, nie o peniazoch.
  domasa 08.06.2026, 12:48 | #43394
  https://www.spektral.sk/?q=clanok/novy-geotermalny-hlbkovy-vrt-pri-durkove-bol-uspesne-dokonceny-ide...

Link FB príspevok
  slaven 08.06.2026, 14:22 | #43398
  Majko, ten FB príspevok trápneho Demokrata Hirmana je zmes reálnych faktov a politicky zafarbených a neoverených záverov.
Viac k tomu nenapíšem. Ale tieto politické sračky sem patria, OK.

O tom vrte sa už hovorí asi 25 rokov, konečne sa spravil, snáď do 2r sa to spojazdní (povedzme 2028)

Ale pochybujem, že ľudia v KE budú mať lacnejšie teplo, to mi hlava neberie, aby sa to na Slovensku tak spravilo - vieme ako to u nás funguje. A vŕt nevlastnia Košice ale súkromná firma ...
  domasa 08.06.2026, 15:31 | #43399
  Inú odpoveď som od teba nečakal.Na fašistu Tarabu nenájdeš krivé slovo.Všetko čo robí fašista je brutálna robota.
Pre teba je z opozície každý trápni.
Najlepší sú len v koalícii,tí vládnu"múdro"
  slaven 08.06.2026, 16:30 | #43402
  Každý robí chyby.
Jeho pozitívne veci, ktorých je väčšina, tie su pre Vás neviditeľné.
Ty si celý fašista, už je to trápne, tieto vyjadrenia **02
Pre mňa jeden z naj ministrov tejto vlády a to vidia aj ľudia, sú za nim výsledky, ktoré ale ty nevidíš, respektíve bezhlavo, slepo prehliadaš. Už sme si zvykli.
domasa 08.06.2026, 06:34 | #22559
Program MS v TV
https://www.denniksport.sk/futbal/c/kompletny-program-a-vysledky-ms-vo-futbale-2026

https://www.denniksport.sk/futbal/c/televizny-program-joj-sport-stvr-ms-vo-futbale-2026
domasa 08.06.2026, 06:26 | #22558
Prednáša majster tisícich povolaní
https://image.smedata.sk/image//w970-h0/019ea17c-4d85-7dae-a2db-da01f6158bd9.jpg
domasa 08.06.2026, 00:16 | #22557
Sobotný zápas Litva-Lotyšsko

Link FB príspevok
  StanoDianiska 08.06.2026, 01:39 | #43383
  **26**26
  slaven 08.06.2026, 10:31 | #43385
  čo je tam? píše nedostupná stránka
  StanoDianiska 08.06.2026, 10:56 | #43387
  Link FB príspevok
  domasa 08.06.2026, 10:58 | #43388
  FCK PTN

Putin ХУЙЛО
  slaven 08.06.2026, 11:38 | #43390
  Stano, vďaka. Nečudujem sa. Sú to nacistické štáty (nacistické zhromaždenia). Majú to v sebe (história = nacistické jednotky, ktoré bojovali proti Sovietom vo vojne). A keď k tomu pripojíš to, že neznášajú Rusko, lebo boli pod ním, tak výsledok je na svete.
domasa 07.06.2026, 18:50 | #22556
Bez komentára
Link FB príspevok
domasa 07.06.2026, 18:45 | #22555
Dnešná Formula na NS
Link FB príspevok
Lajos 07.06.2026, 14:29 | #22554
Spojené kráľovstvo povolí skenovanie správ na každom mobilnom telefóne: https://www.progresivne.com/2026/06/07/spojene-kralovstvo-povoli-skenovanie-sprav-na-kazdom-mobilnom...
Lajos 07.06.2026, 14:16 | #22553
Ako sú klinické štúdie manipulované a prečo o tom váš lekár nevie: https://www.progresivne.com/2026/06/07/ako-su-klinicke-studie-manipulovane-a-preco-o-tom-vas-lekar-n...
Lajos 07.06.2026, 14:07 | #22552
NAMIESTO NEDEĽNÉHO ZAMYSLENIA (270) – TO BY SOM SA MUSEL ZBLÁZNIŤ SÁM ZO SEBA: https://www.progresivne.com/2026/06/07/namiesto-nedelneho-zamyslenia-270-to-by-som-sa-musel-zblaznit...
Lajos 07.06.2026, 14:07 | #22551
Keď sa klamstvo stane predmetom štúdia: https://www.progresivne.com/2026/06/07/ked-sa-klamstvo-stane-predmetom-studia/
Lajos 07.06.2026, 14:06 | #22550
Korybko pre CNN: Výsledok ukrajinského konfliktu je stále ďaleko od rozhodnutia: https://www.progresivne.com/2026/06/07/korybko-pre-cnn-vysledok-ukrajinskeho-konfliktu-je-stale-dale...
Lajos 06.06.2026, 21:09 | #22549
Prešiel mesiac a Maďarský Matovič ide
Tu je maďarský premiér Péter Magyar, včera, 5. júna 2026, na balkóne svojho oficiálneho bytu blízko parlamentu (odmietol sa nasťahovať do oficiálnej rezidencie premiéra), čelí davu protestujúcich na ulici pod ním proti jeho krokom, najmä sklamaným voličom, adresujúc im svoje posolstvo.
Link FB príspevok
Lajos 06.06.2026, 11:59 | #22548
Dovolí Poľsko, aby ho E3 vylúčilo z rokovaní s Ruskom?: https://www.progresivne.com/2026/06/06/dovoli-polsko-aby-ho-e3-vylucilo-z-rokovani-s-ruskom/
Lajos 06.06.2026, 11:50 | #22547
DÔKAZY SÚ JASNÉ: OČISTEC JE LIPŠICOVSKO-ČURILLOVSKÝ PODVOD: https://www.progresivne.com/2026/06/06/dokazy-su-jasne-ocistec-je-lipsicovsko-curillovsky-podvod/
  true 06.06.2026, 14:43 | #43381
  Chudákom v opozícii ani toto nevýjde.
Lajos 06.06.2026, 11:31 | #22546
ROBERT FICO….MAL, ČI NEMAL?: https://www.progresivne.com/2026/06/06/robert-fico-mal-ci-nemal/
Lajos 06.06.2026, 11:31 | #22545
Kandidát poľskej opozície na premiéra tvrdí, že Zelensky slúži ruským záujmom: https://www.progresivne.com/2026/06/06/kandidat-polskej-opozicie-na-premiera-tvrdi-ze-zelensky-sluzi...
domasa 06.06.2026, 10:59 | #22544
Tento je asi poradca Fantozziho.Ekonóm,ako hrom
Link FB príspevok
domasa 06.06.2026, 07:33 | #22543
Babráci z vládnej koalície
Link FB príspevok
domasa 06.06.2026, 07:15 | #22542
Už aj Inseminátor je nespokojný

Link FB príspevok
Lajos 05.06.2026, 22:44 | #22541
„Akademický terorizmus“ – Ako lekárske časopisy cenzurujú nežiaduci výskum rakoviny: https://www.progresivne.com/2026/06/05/akademicky-terorizmus-ako-lekarske-casopisy-cenzuruju-neziadu...
Lajos 05.06.2026, 22:08 | #22540
Britské úrady naliehajú na vojenské využitie umelej inteligencie: https://www.progresivne.com/2026/06/05/britske-urady-naliehaju-na-vojenske-vyuzitie-umelej-inteligen...
Lajos 05.06.2026, 17:07 | #22539
OPOZIČNÍ ZAHRANIČNOPOLITICKÍ EXPERTI SA SPRÁVAJÚ A VYHRÁŽAJÚ AKO SICÍLSKA MAFIA: https://www.progresivne.com/2026/06/05/opozicni-zahranicnopoliticki-experti-sa-spravaju-a-vyhrazaju-...
slaven 05.06.2026, 15:39 | #22538
Debilní manažéri vo Forde sa preberajú z toho Green Deal debilizmu **35
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/ford-se-najednou-stavi-proti-narizovani-elektromobilu-teprve-pr...
domasa 05.06.2026, 15:36 | #22537
Kde soudruzi udělali chybu?

Krymčanom oznámili, že dnes nemá cenu čakať na benzín, lebo žiadny nepríde

Palivová kríza na okupovaných územiach je čoraz horšia – na výdaj paliva už musia dohliadať úradníci a bez kupónov ho nezískate. O tom, aká je vážna, najlepšie svedčí spôsob, ako o nej informuje premiér krymskej vlády Sergej Aksionov.

Počas najbližších niekoľkých dní počnúc dneškom bude úplne obmedzený predaj benzínu za hotovosť. Poukážky na palivo nie sú vo voľnom predaji a v najbližšom čase ani nebudú.
Za vopred zakúpené poukážky sa bude palivo vydávať v objeme 20 litrov na osobu. V záujme dodržania zákonnosti a spravodlivosti bola s predajcami dosiahnutá dohoda, že na každej čerpacej stanici budú hliadkovať predstavitelia z radov vedenia samospráv a republikových úradov. Tí budú zaznamenávať evidenčné čísla vozidiel fyzických a právnických osôb, ktoré budú tankovať na poukážky.
Všetky komunálne služby, záchranná služba, silové zložky a verejná doprava sú palivom zabezpečené v plnom rozsahu. Na úradoch prebehla optimalizácia využívania automobilovej dopravy.
V tomto režime budeme fungovať niekoľko dní. Prosím obyvateľov Krymu, aby k vzniknutej situácii pristúpili s pochopením. V týchto zložitých podmienkach je dôležité udržať si vzájomnú dôveru, ktorá nám pomohla so cťou prejsť všetkými skúškami od roku 2014.“


  domasa 05.06.2026, 15:38 | #43377
  V piatok napísal pred vydaním Vývoja bojov len Razvožajev, ktorý sa vyjadroval výhradne k situácii v Sevastopole, ale je veľmi pravdepodobné, že podobná situácie panuje na celom polostrove. Zopakoval základné pravidlá, ako ich zadefinoval Aksionov, ale pomedzi informovanie o odrážaní útokov dronov doplnil dôležité detaily, ktoré pre obyvateľov mesta neveštia nič dobré. Vyplýva z nich, že situácia so zásobovaním ide dole vodou:

Obraciam sa na všetkých: stáť v radoch v tejto chvíli nemá zmysel. Autá v zápchach navyše môžu po príchode do mesta zablokovať cisterny s palivom.

Ak dnes v nejakom čase uvidíte cisterny prichádzať na čerpacie stanice TES alebo ATAN, nepostavte sa do radu – dnes sa na čerpacie stanice bude navážať palivo výhradne pre pohotovostné a záchranné zložky, voľný predaj nebude.“

Na záver, takto vyzerá situácia na Jalte:
Link na príspevok na doméne X.com
<< < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 > >>
Hľadaj text    Zvýrazni    Zobraz iba od     
Injuries and Suspensions